m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ZDROWO PRZEZ CAŁY ROK III

        Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” powstał z myślą głównie o uczniach klas 1 – 3 szkół podstawowych, jednak w Szkole Podstawowej w Bąkowicach, wychowawcy klas 4 – 6 razem z uczniami również postanowili przyłączyć się do realizacji tego przedsięwzięcia. Piątego listopada odbyły się warsztaty promujące zasady zdrowego odżywiania i zwiększające świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie człowieka. Warsztaty są kontynuacją zajęć z edukacji prozdrowotnej oraz utrwalania zdrowych nawyków żywieniowych, realizowanych raz w miesiącu w bieżącym roku szkolnym.

         

         

                                          

W czasie zajęć edukacyjnych, uczestnicy poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz rolę prawidłowego żywienia, omawiali w jaki sposób powinien być skomponowany pierwszy posiłek dnia, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Następnie każdy przygotowywał swoją propozycję „śniadania dającego moc”. Wśród pysznych i zdrowych śniadań nie zabrakło m. in.: płatków na mleku, jogurtów z ziarnami zbóż, owocowych sałatek, chrupiących tostów, jajka na miękko podanego z warzywami czy tradycyjnych kolorowych kanapek. Po przygotowaniu posiłku czas był na degustację, jednak zanim rozpoczęło się kosztowanie smakołyków, uczniowie wśród wszystkich propozycji wybierali te, które dawały najwięcej mocy.

 

Wyróżnieni zostali:

        

            Żaneta Rudzińska                  Patrycja Pustelnik                    Miłosz Rozwadowski

 

 

          

         Marcel Andruszków                      Maja Szynklarz                      Konrad Radziwołek

 

 

                                         

                             Kinga Piasecka                    Bartek Rozwadowski

 

Na zakończenie, długo oczekiwania konsumpcja. Aż przyjemnie było patrzeć jak wszyscy z apetytem pałaszują przygotowane przez siebie śniadanie. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. W przyszłym miesiącu, w ramach realizacji programu „Zdrowo przez cały rok”, będziemy przygotowywać sałatkę owocową.

Renata Boduch

wstecz